Pomysły na materiały

Znajdziesz tutaj ciekawe pomysły na wykorzystanie lub zastosowanie różnego rodzaju przedmiotów do tworzenia kwiatów z krepiny lub całych kompozycji.

Wykałaczki

Wykałaczki zarówno te małe, jak i duże – do szaszłyków możemy wykorzystać jako łodyżkę kwiatów. Należy jednak pamiętać, że wykałaczki są sztywne i nie można ich już wygiąć tak jak drutu. Duża wykałaczka może nam również posłużyć do wywijania brzegów płatków, skręcania drobnych kwiatów np. bez, hiacynt, buwardie, zwijania drutu w kształcie spirali np. wąsy groszku pachnącego.

Gąbka „oasis”

Gąbkę wykorzystujemy do ułożenia kompozycji np. w koszu. Najlepiej używać gąbki do kwiatów sztucznych – jest ona twardsza i mniej się kruszy. Znaleźć ją można w kwiaciarniach jak i również w dziale florystycznym. Najczęściej można kupić gąbkę w kształcie prostopadłościanu ale jeśli się poszuka można w niektórych kwiaciarniach kupić gąbkę – kule, gąbkę – serca, gąbkę – podkowy, gąbkę – kwadraty…

Kosze

Kosze, koszyki z uchem lub bez, małe i duże, tace, wazony, doniczki ceramiczne i nie tylko, szklanki, kieliszki, flakony… dosłownie wszystko nadaje się na to, aby można było zrobić w nim kompozycje z naszych kwiatów.

Sizal

Sizal jest to twarde i bardzo wytrzymałe włókno otrzymywane ze specjalnego gatunku Agawy sizalowej. Wyglądem przypomina sianko. Można kupić również w kwiaciarni, stoiskach florystycznych, w różnorodnej kolorystyce. Można go użyć np. do maskowania gąbki „oasis” w doniczce.

Piórka

Można je kupić w sklepach z dekoracjami, florystycznych jak i w kwiaciarniach. Pakowane są najczęściej w pudełeczka lub woreczki. Piórka często są barwione w różnorodnej gamie kolorystycznej. Można spotkać również piórka nanizane na ozdobny drucik.

Gałęzie, gałązki

Będąc na spacerze w lesie można znaleźć ciekawą gałązkę, warto ja z sobą zabrać do domu, nawet jeśli od razu nie mamy pomysłu co z nią zrobić. Z takiej gałązki możemy w jeden wieczór wyczarować piękną kwitnąca magnolię, wiśnię, jabłoń a nawet forsycję. Dla trwałości kompozycji gałązki polecam pomalować ją bezbarwnym lakierem.

Lakier do paznokci, brokat

W naszych kosmetyczkach często można znaleźć lakier do paznokci, który jest już gęsty i nie nadaje się zbytnio do użycia. Jeśli zostało go dużo szkoda wyrzucić. Można dosypać do niego troszkę sypkiego brokatu (pozostałości po Sylwestrowych szaleństwach), dobrze wymieszać i pomalować np. brzegi płatków róż i liści (tu najlepszy jest bezbarwny lakier, lub zielony). Efekt bardzo ciekawy.

Wata, ścinki krepiny

Kulki waty wykorzystujemy do wypełniania pączków, małych kwiatów, większe środki możemy wypełnić zarówno wata jak i ścinkami krepiny, w ten sposób nic się nie zmarnuje.

Category: Materiały
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>